fbpx

Trening EMS jest idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, którym zależy na zgubieniu zbędnych kilogramów, zbudowaniu masy mięśniowej lub poprawieniu kondycji i zdrowia. By uzyskać zadowalające efekty wystarczy jeden, do dwóch trzydziestominutowych treningów w tygodniu, więc brak czasu wreszcie nie musi być przeszkodą w osiąganiu celów.

Korzyści poczują również osoby, które po przebytej kontuzji pragną wrócić do normalnego funkcjonowania. Treningi prowadzone są bez ciężarów, dzięki czemu wzmacnianie mięśni możliwe jest bez zbędnych obciążeń. Elektrostymulacja pomoże też kobietom po porodzie – już po sześciu miesiącach, po konsultacji z lekarzem – możliwa jest praca nad mięśniami brzucha oraz powrót do formy sprzed ciąży.

Z treningu EMS do niedawna korzystali sportowcy, jednak dzięki coraz większej dostępności technologii EMS, trening ten zyskuje również sławę wśród osób, które dla własnych celów pragną uzyskać lepszą formę fizyczną i zdrowotną. Nieważne, czy jesteś sportowcem, czy osobą, która siedzi cały dzień a biurkiem i nie ma czasu na aktywność fizyczną. Pierwsze efekty zauważalne są już po czterech tygodniach ćwiczeń. Trening EMS docenią więc osoby, którym zależy na szybkich efektach uzyskanych w stosunkowo niedługim czasie.

Mimo, iż trening EMS jest bezpieczny i bezbolesny, istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Są nimi: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, rozrusznik serca oraz padaczka. Z tej formy aktywności nie powinny również korzystać kobiety w ciąży, ponieważ nie zbadano jeszcze wpływu elektrostymulacji na rozwój płodu.

Oczywiście, trening nie polega na założeniu kombinezonu i oczekiwaniu na efekty. Podczas półgodzinnego treningu wykonywane są proste ćwiczenia wzmacniające oraz cardio, dzięki którym efekty elektrostymulacji mięśniowej są jeszcze większe.

 
Call Now Button