fbpx

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, to ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Metoda ta jest od lat znana i z powodzeniem stosowana w medycynie, fizjoterapii i profesjonalnym sporcie.

Trening EMS polega na wykonywaniu podstawowych ćwiczeń funkcjonalnych z dodatkową stymulacją mięśni, która pozwala na zaangażowanie wszystkich głównych grup mięśniowych, a także pomaga rozwinąć połączenia nerwów motorycznych związanych z ruchem mięśni. Podczas konwencjonalnego treningu na siłowni mózg wysyła impulsy, które pobudzają określone mięśnie do skurczu, jednak nie wszystkie mięśnie mają dobrze rozwinięte połączenie z mózgiem i nie są tak łatwo aktywowane. Wysyłając impulsy elektryczne bezpośrednio do tych nerwów ruchowych, aktywowane są nawet słabo połączone mięśnie.

Czy to brzmi zbyt naukowo? Wbrew pozorom to całkiem proste.

Impulsy generowane są przez urządzenie i dostarczane przez elektrody do powierzchni skóry powyżej stymulowanych mięśni. Impulsy powodują skurcze mięśni, więc efekt jest podobny do rzeczywistego ruchu i regularnych skurczów mięśni. EMS to trening XXI wieku.

Ponieważ włókna mięśniowe są aktywowane w nieregularnej kolejności podczas treningu EMS, od samego początku możliwy jest bardziej intensywny poziom treningu, który wytwarza więcej włókien mięśniowych w przyspieszonym tempie. Bardziej aktywna tkanka mięśniowa wymaga większej dawki energii, co powoduje spalanie większej ilości kalorii nawet w stanie spoczynku!

Call Now Button